Oslnivý koktejl Long Island: Osvojte si tajemství tohoto oblíbeného nápoje!

Long Island Drink

Co je to Long Island drink?

Long Island drink je koktejl, který se řadí mezi nejsilnější a nejoblíbenější nápoje na světě. Jeho charakteristickou vlastností je vysoký obsah alkoholu, který ho činí oblíbeným zejména mezi mladými lidmi. Tento koktejl je znám svou osvěžující chutí a schopností rychle "nalít" hosta do party atmosféry. Mnoho lidí si myslí, že Long Island drink obsahuje ledový čaj, ale opak je pravdou - tento koktejl neobsahuje žádný čajový extrakt. Je to směs různých druhů tvrdého alkoholu, která mu dává jeho charakteristickou sílu a chuť.

Historie a původ Long Island drinku.

Historie a původ Long Island drinku sahá až do 20. století. Přesný původ tohoto oblíbeného koktejlu je však stále nejasný a existuje několik teorií. Jedna z nich tvrdí, že Long Island drink byl vytvořen na konci 19. století v Long Islandu ve státě New York. Další teorie se zaměřují na období prohibice, kdy se lidé snažili maskovat alkoholické nápoje směsí různých ingrediencí. Bez ohledu na jeho přesný původ, Long Island drink si získal popularitu díky svému silnému obsahu alkoholu a osvěžující chuti. Dnes je tento koktejl oblíbený po celém světě a často je spojován s letními večery a zábavou s přáteli.

Složení a příprava Long Island drinku.

Složení a příprava Long Island drinku

Long Island drink je jedním z nejslavnějších koktejlů na světě. Jeho složení je velmi specifické a obsahuje několik druhů tvrdého alkoholu. Základem tohoto nápoje jsou rum, vodka, gin, tequila a triple sec. K tomu se přidává také citronová šťáva a kola.

Příprava Long Island drinku není složitá, ale vyžaduje určitou preciznost. Nejprve do shakeru naplníme ledem a poté přidáme 2 cl rumu, 2 cl vodky, 2 cl ginu, 2 cl tequily a 2 cl triple sec. Následně přilijeme 3 cl citronové šťávy a dolijeme kolu podle chuti.

Důležité je shaker dobře protřepat, aby se všechny ingredience dobře spojily. Poté nápoj přecedíme do vysokého sklenice s ledem a ozdobíme plátkem citronu nebo limetkou.

Pamatujte si, že Long Island drink má velmi silný obsah alkoholu, proto je třeba s ním zacházet opatrně. Doporučuje se ho pít pomalu a střídat s jinými nápoji.

Pokud si chcete užít tento osvěžující koktejl doma, můžete si přizpůsobit poměr ingrediencí podle svého gusta. Někteří lidé preferují větší množství rumu nebo tequily, zatímco jiní dávají přednost vodce a ginu.

Vyzkoušejte si připravit Long Island drink doma a objevte jeho jedinečnou chuť a sílu. Buďte ale opatrní, abyste se nepřepili!

Varianty a přizpůsobení Long Island drinku.

Varianty a přizpůsobení Long Island drinku jsou nekonečné. Přestože klasický recept obsahuje rum, vodku, gin, tequilu, citronovou šťávu a colu, můžete si s ingrediencemi pohrát podle svého gusta. Například místo rumu můžete použít kokosový rum pro exotičtější chuť. Také můžete přidat trochu ovocného likéru nebo změnit poměr jednotlivých alkoholů. Pokud preferujete sladší nápoje, přidejte trochu jednoduchého sirupu nebo limonády. Nebojte se experimentovat a vytvořit si svou vlastní verzi tohoto oblíbeného koktejlu!

Nejlepší místa, kde si vychutnat Long Island drink.

Pokud máte chuť si vychutnat osvěžující Long Island drink, existuje několik skvělých míst, kde ho můžete ochutnat. V Praze se jedná například o koktejlový bar Hemingway Bar, který je známý svou špičkovou nabídkou koktejlů. Další možností je bar Tretter's, který je považován za jedno z nejlepších míst pro koktejly v celé České republice. Pokud preferujete příjemné venkovské prostředí, určitě navštivte Vinotéku U Mouřenína na Malé Straně. Zde si můžete užít Long Island drink s výhledem na krásnou pražskou architekturu. A pokud jste milovníkem nočního života, nezapomeňte zavítat do klubu Roxy, který je známý svou bohatou nabídkou nápojů včetně Long Island drinku. Tyto místa jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít autentický a chutný Long Island drink ve společnosti přátel nebo partnera.

Tipy a triky pro dokonalý Long Island drink doma.

Pokud si chcete vychutnat dokonalý Long Island drink i doma, máme pro vás pár tipů a triků. Začněte správným poměrem ingrediencí - 1 díl vodky, rumu, ginu, tequily a citronové šťávy, spolu s 2 díly limetkové šťávy a 1 dílem jednoduchého sirupu. Přidání trochy Coca-Coly dodá nápoji tu správnou sladkost. Důležité je také použít kvalitní alkoholické nápoje a čerstvé citrusové šťávy. Můžete také přidat led do mixovací sklenice nebo použít směs zmrazených ovoce pro osvěžující twist. Aby byl váš Long Island drink dokonale ochlazený, můžete jej servírovat ve velkém sklenici naplněné ledem. Nezapomeňte na ozdobu - plátek citronu nebo lístek máty dodají nápoji ten správný zevnějšek. Sledujte tyto tipy a vaše domácí verze Long Island drinku bude stejně úžasná jako ta ve vašem oblíbeném baru!

Závěrem lze konstatovat, že Long Island drink je skutečně oslnivým koktejlem, který si získal srdce mnoha milovníků míchaných nápojů. Jeho unikátní kombinace různých destilátů a citrusových šťáv vytváří nezapomenutelnou chuťovou explozi. Pokud se rozhodnete tento nápoj vyzkoušet doma, nezapomeňte dodržovat správné poměry ingrediencí a dbejte na kvalitu použitých alkoholů. Při servírování nezapomeňte na led a vhodné ozdobení sklenice. Pro ty, kteří preferují jemnější chuť, doporučujeme přidat trochu cukrového sirupu. A pokud si chcete vychutnat Long Island drink ve své oblíbené restauraci či baru, doporučujeme navštívit specializovaná místa s kvalitním barovým servisem a širokou nabídkou koktejlů. Takže neváhejte a okuste tento legendární nápoj plný energie a osvěžení!

Publikováno: 22. 01. 2024

Kategorie: kuchyně

Autor: Teodor Havel

Tagy: long island drink | koktejl